Horolezecký kroužek

Horolezecký oddíl Alpici z.s. organizoval od roku 2010 výuku lezení pro děti od 6 do 18 let jednou měsíčně na venkovní umělé stěně u radnice. Po vybudování vnitřní horolezecké stěny v tělocvičně základní školy Juventa se pak výuka horolezectví rozšířila na pravidelný týdenní kroužek lezení organizovaný od října/listopadu-března/dubna v tělocvičně ZŠ Juventa, v ostatních měsících na venkovní stěně (ul. Komenského 581).

Oblíbenost kroužku u dětí je veliká a oddíl tak nemá potřebu dělat náborové akce. Samozřejmě jsme kapacitně omezeni velikostí stěny, množstvím instruktorů, … a od toho se odvíjí počet dětí v jednotlivých skupinách. Od školního roku 2017/2018 byla výuka rozšířena na tři skupiny dětí označené A, B, C.  Od roku 2019 je zřízena i skupina dospělých kurzistů.

V současné době  má tedy oddíl 4 skupiny a jejich zaměření je následující:

  • skupina C – seznámit děti se základy horolezectví a to jak naučnou, tak zábavnou formou dle věku a schopnostech dítěte. Skupina je určena pro nováčky se zájmem o lezení.
  • skupina B – příprava lezení jednodélkových cest na stěně (exteriér, indoor) + zájemci nácvik lezení jednodélkových cest na skalách
  • skupina A – příprava na „samostatné“ skalní lezení jednodélkových cest, v budoucnu vícedélkové a horské lezení (pouze těch několik nejlepších dětí, které budou mít dostatečný technický i metodický výcvik, věk, fyzickou připravenost a psychickou odolnost)
  • skupina E – dospělí kurzisti. Zájemci se v základu učí uzle + metodiku pro lezení jednodélkových cest s následným bezpečným slaněním. Součástí výjezdy do skal. Následuje lezení vícedélkových cest a některé záchranné techniky (ŠTRAUSS, HOJ)

Příležitostně si zájemci mohou vyzkoušet i některé závody v lezení.

Dotazy ohledně přijímání dětí do jednotlivých skupin (A-D), či zda je volné místo v některé ze skupin, lze zasílat sekretáři oddílu Davidu Doležalovi na email: david.dolezal@gmail.com. Dotazy ke skupině E směřujte na Vopičáka.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.alpici.com/horolezecky-krouzek/