Ahoj všem, zveme všechny hobby lezce i nelezce z řad veřejnosti na 3. ročník „Milovického Everestu“ konaný v sobotu 6.9.2025. Cílem akce je součtem vylezených metrů všech účastníků vylézt minimálně výšku Mt.Everestu (tibetsky Džomolangmy, nepálsky Sagarmáthy). Speciální výzvou pro účastníky je nalézt tolik výškových metrů, abychom nejenom celkově v rámci jednoho dne vylezli výšku Mt Everestu (=8849m) ale i slezli zpět na úroveň moře (=17698m). Leze se zcela v duchu fair play. Stěna měří 10m, počítá se pouze celá vylezená cesta. Cesta končí chycením horní hrany stěny. Čistá cesta je pouze po chytech/stupech dané barvy a případně strukturách. Popis co lze využít je u každé cesty v průvodci (web, venkovní nástěnka, 2x tabule u stěny, http://www.alpici.com/lezecke-cesty/).
Bude připraveno cca 15 linek=lan. Leze se výhradně s horním jištěním. Leze se nacvakne na erární karabinu na centrální oko sedáku. Hobby lezci mají sedáky vlastní, veřejnosti lze sedák na lezení zapůjčit. Hobby lezci se jistí vzájemně (=není třeba mít svého jističe), veřejnost odjistíme. Pro veřejnost budou k zapůjčení sedáky.
Poloha venkovní stěny na fasádě Komenského 581 https://mapy.com/s/datobabedu . Leze se od 10hod. Karty lezce (vydáno u registrace) pro vyhlášení výsledků se budou vybírat do 17hod. V cca 18:30hod je předpokládáno vyhlášení výsledků.
Kategorie:
- Hobby děti 0-150cm
- Hobby nad 150cm, děti i dospělí
- Veřejnost 0-150cm
- Veřejnost nad 150cm, děti i dospělí
A. Veřejnost soutěží:
- v počtu vylezených cest. Je přepokládáno lezení po všech chytech/stupech bez rozlišení barvy tedy tzv. „pastelky/lentilky“. Při přelezení určitého milníku (děti cca 5,10,25 cest, dospěláci 10,25,50 cest) bude u degustační části (výčep s grilem) k vyzvednutí drobná cena
- vylezení provazového žebříku na rychlost
B. Hobby lezci soutěží:
- Sběrač čistých cest = největší počet čistých cest. Počítá se pouze jeden přelez cesty.
- Počtosběrač = součet všech čistých cest. Počítá se i několik přelezů jedné cesty.Vhdné pro hobby lezce menzí než 150cm.
- Opakovač = max. součet jedné z cest
- vylezení provazového žebříku na rychlost
Předregistrace a registrace:
- Hobby lezci, kteří plánují účast se mohou předregistrovat na sh9lomeno042@centrum.cz nebo 777 585 024 (jmeno, prijmeni, prezdivka, vek, vyska, kontaktni email). Registrace účastníků v den akce bude možná od 9:30-16:30hod.
- registrace vč. karty lezce 10-20Kč
- PS1: venkovní stěna v Milovicích je zastřešená tudíž lehký až střední déšť pro lezce není problém. V případě špatného počasí=“padající trakaře“ se akce přesouvá na 13.9.2025, ale o tom budeme informovat na alpici.com resp. předregistrovaným dáme info emailem
- PS2: možno volně šířit a pozvat své kamarády hobby lezce
- PS3: pro výkonnostní lezce může být akce vhodná jen jako trénink vytrvalosti, jelikož opravdu těžkých cest je na stěně jako šafránu
Nejnovější komentáře